Angličtina online pro každého

Jako věčný začátečník se s angličtinou seznamuji již pár desítek let. Jelikož pracuji v oboru informatiky a výpočetní techniky, je alespoň pasivní znalost angličtiny požadována snad u všech zaměstnavatelů. Už není možné se vymlouvat, že ve škole mě angličtina nepotkala. Většina pracovních inzerátů, na které nakonec neodpovím, mě diskvalifikuje právě pro neznalost jazyků.
Přitom si uvědomuji, že přímo můj obor mi může nabídnout místo docházky do kurzů angličtiny výhodnou alternativu – existuje totiž angličtina online. Vím, že moje angličtina potřebuje podstatně vylepšit, ale kde vzít čas chodit na klasické jazykové kurzy po večerech nebo víkendech?
Existují různá CD, knihy, nebo korespondenční dálkové kurzy, ale v poslední době se rozhlížím, po možnosti studovat angličtinu online. A že se zajímám o dění, našel jsem článek na idnes.cz, který mluví o (mě moc sympatickém) klání Davida a Goliáš na poli online vzdělávání. Pardubický jazykový projekt, ve kterém je zahrnuta angličtina online, němčina online, francouzština online a španělština online, dokázal v kategorii čtenářů iDnes zvítězit a porazit projekty největších českých firem s miliardovými obraty. Podle názoru respondentů je to nejefektivnější angličtina online, zahrnující studium od začátečníků po pokročilé, ale také 17 profesních specializací.

Angličtina online pro každého

Na webových stránkách www.onlinejazyky.cz jsem našel přesně, co potřebuji – nejmodernější systém výuky anglického jazyka pro samouky. Sám se podílím ve své profesi na vývoji e-learningových řešení a živím se jako lektor výpočetní techniky, tak umím ocenit kvalitu a profesionální přístup.

Test vstupní úrovně pokročilosti

Ze své vlastní zkušenosti vím, že rozděli uchazeče do skupin tak, aby byly znalosti vyrovnány, je ten nejtěžší úkol. Onlinejazyky.cz nejen že nabízí spoustu úrovní pokročilosti angličtiny, ale vaše angličtina může projít vstupním testem znalostí. Dozvíte se, jestli byste se měli nechat zařadit mezi úplné, nebo trochu znalé začátečníky, jestli patříte mezi středně a mírně pokročilé, ale i když jste velmi pokročilí, angličtina online má nabídku i pro vás.

Pracujte a bavte se

Opět poznatek z praxe – moji studenti mají při výuce jednu povinnost: dobře se bavit. Je-li práce zábavná, ani nepostřehnete, že se musíte těžce něco učit. A to je mi na onlinejazyky.cz velmi sympatické, že razí heslo škola hrou. Jak? Slibují video výklady vedené zkušenými a kvalifikovanými lektory, včetně rodilých mluvčích. Ale i interaktivní formu budování slovní zásoby, poslech MP3 nahrávek, český výklad gramatiky, prohlubování a rozšiřování slovní zásoby na příkladech z praxe…

Pokud tedy máte počítač, nebo mobil, palm, no prostě cokoli, co umí procházet net, máte dveře otevřené. Zkuste si zajít na www.onlinejazyky.cz a přivítá vás příjemné svěží prostředí webové aplikace. Věřím tomu, že když vydržím aspoň několik měsíců se učit, tak se moje angličtina zlepší natolik, že alespoň na některé pracovní nabídky, které nyní musím odmítnout, zkusím odpovědět.

Přejte mi štěstí, stejně jako já vám.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728