Autopojištění

Autopojištění

Povinné autopojištění sice musí platit všichni motoristé, ale konkurence jednotlivých poskytovatelů nutí jednotlivé pojišťovny přicházet se zajímavými nabídkami, ať už v ceně nebo za příplatek. Dá se tedy říct, že si snad každý dokáže vybrat takové autopojištění, které mu bude „ušité na míru“.

Je zima – to klade na řidiče extrémní nároky. Suchou silnici střídá mokrá, každou chvíli sněží, pod sněhem může být kdykoliv náledí, člověku nepřidá ani nepříjemný mráz při škrábání oken, v pět hodin večer už je tma. Snad každý motorista ví, že auto je nebezpečná zbraň a v zimě to platí nejméně dvojnásob.

V takových podmínkách se člověk dostane do potíží snadno. Ale pokud havarujete, nebudete muset bát na vše sami. Pro podobné případy totiž platí motoristé autopojištění. Z těchto peněz jsou pak v případě nehody hrazeny škody, které způsobí pojištěný jiné osobě na majetku a zdraví. Pojišťovna tedy zaplatí opravu cizího auta. Máte-li sjednanou i havarijku, budou „zadarmo“ opravena obě havarovaná vozidla. Ale tady dost záleží na podmínkách, které jsou uvedeny ve smlouvě, takže se naučte dobře číst, abyste pak nebyli překvapeni.

Autopojištění po síti

Nabídka pojišťoven, které nabízí autopojištění, je skutečně široká a záleží na každém motoristovi, jakou péči si pro svého „plechového miláčka“ sjedná. Jednou z možností je neběhat dveře ode dveří, ale využít moderních nástrojů, jako je Internet.

Při sjednání autopojištění on-line lze domluvit platnost třeba už od následujícího dne (to platí ale většinou jen tehdy, pokud se jedná o nově pořízený vůz) či s odloženým počátkem 90 dní od odeslání údajů (tuto možnost využívají řidiči, kteří odchází od jiné pojišťovny).

Bezprostředně po uzavření smlouvy obdrží klient zelenou kartu. Ta slouží jako doklad o pojištění v ČR i v zahraničí. Autopojištění lze zaplatit pohodlně platební kartou, Raiffeisenbank eKontem, MojíPlatbou od KB nebo převodem z účtu – možností je kolik si jen přejete.

Autopojištění, ale co dál?

K povinnému autopojištění je pak možné sjednat si další připojištění. Základní asistenční služby jsou zákazníkům poskytovány zdarma při sjednání autopojištění nebo havarijního pojištění. Motoristé ale mají také možnost sjednat si ještě luxusnější varianty, které mají širší limity pojistného krytí.

Řidiči si mohou pojistit i skla vozidla. Nejen to čelní, které je často „terčem“ pro posyp odlétající od jiného auta, ale všechna, která slouží k výhledu z vozidla s výjimkou střešních otevíratelných oken. Pojištění skla oceníte v případě havárie, živelné události, odcizení i vandalismu.

Dalším možným doplňkem autopojištění je úrazové pojištění osob, které se vztahuje na všechny osoby dopravované dvoustopým motorovým vozidlem a není územně omezeno.

Jak je vidět, záleží opravdu pouze na rozhodnutí řidiče, jaké autopojištění zvolí a jaký komfort požaduje navíc.

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031