Autopojistka

Autopojistka

Týká se to každého z nás. I ten sebezkušenější řidič může za volantem udělat osudovou chybu, která může skončit havárií. A tady je důvod, proč je ze zákona vyžadována autopojistka: bývá zde několik scénářů takovýchto havárií – od těch nejčernějších, které si vyberou daň nejvyšší, až po ty se šťastnějším koncem, kdy se při havárii nikomu nic nestane. Téměř ve všech případech však dojde k poškození vozidla.

Autopojistka – vaše pojistka v případě nehody

Pokud při své jízdě někomu „načechráte kapotu auta“, je vaší povinností takto vniklé škody zaplatit. A k tomu právě slouží vámi sjednaná autopojistka. Ta totiž pokryje škody, které svou jízdu způsobíte na majetku či zdraví druhé osoby. Pokud však autopojistku nemáte, připravte se na to, že vaší peněžence budete muset takříkajíc pustit žilou. Kromě jiného je autopijistka ze zákona povinnou platbou, a pokud jej sjednáno nemáte, můžete se těšit na pěkně tučnou pokutu. Už i platí ujednání, že majitelé aut bez sjednané autopojistky budou přispívat pravidelně do fondu pojišťoven, ze kterého se budou hradit náklady na havárie, které způsobí řidiči, jimž autopojistka chybí.

Havarijní pojištění a autopojistka – v čem je rozdíl?

Autopojistka obyčejně končí tam, kde začíná vaše havarijní pojištění – jinými slovy, autopojistka se vždy postará pouze o osobu a dopravní prostředek, do které jste to (lidově řečeno) napálili. Péči o vás a vaše auto v případě autonehody vždy zajišťovalo pouze havarijní pojištění.

Autopojistka – hledáte tu nejvýhodnější?

Nejvýhodnější autopojistka je taková, která se postará také o vás – ačkoli jste viníky nehody právě vy. To se týká asi větších finančních ústavů. Například autopojistka od České pojišťovny se nejenom postará o pokrytí škod, které způsobíte jiným řidičům svou jízdou, ale také se postará o vás a především o vaše nabourané vozidlo. Třeba namátkou autopojistka Bez povinností od České pojišťovny vám za takovýchto situací nabídne v ceně zapůjčení vozidla na tři dny (i v případě, že jste viníkem) a odtah nefunkčního vozu do vzdálenosti až 500 km. K dispozici máte celou řadu připojištění a komplexní asistenční služby.

Je bohužel jisté, že autopojistka je v takovém případě dražší, ale zase ne o tolik, aby nad tím člověk alespoň nepouvažoval. Můžu sice najít řešení až o pár tisíc levnější, ale jestliže mi v případě havárie taková autopojistka nekryje ani odtah vozidla, tak možná není až tak výhodná.

Jak to řešíte vy? Je vaše autopojistka z těch levnějších, ale méně komfortních, nebo si připlatíte a jste více v klidu?

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031