DVD z edice České televize

Co bych to nepřiznal pánové – jsem divák. A myslím tím náruživý divák. Pracuji na počítači, ale zároveň se stíhám dívat na televizi. Vlastně se moc neumím soustředit, když kolem mně není žádný další ruch. Vlastně i při psaní tohoto článku mi běží Zoolander.

Byl jsem tedy nadšený, když se začaly objevovat filmy na DVD za pár korun. Nemusím teď nic nelegálně stahovat. Stačí jít okolo stánku, vybrat si titul a za míň než polovinu vstupného do kina si koupit libovolný film.

Zvláště zatížený jsem na české filmy. A trvalo mi dost dlouho, než jsem naučil svou ženu koukat se na ně se mnou. Byla na české filmy averzi. Na serveru http://www.filmnadvd.cz/ se válí spousta dvd s filmy i celými seriály. Když už jsme u českých filmů, zkuste třeba DVD České televize. Pokud by šlo o mně, vybral bych si asi Byli jednou dva písaři. Ženský ale mají asi raději jiné typy seriálů.

Pro manželku bych viděl třeba seriál Vyprávěj. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími. Do osudu hrdinů zpravidla zasáhne nějaká konkrétní soudobá historická událost, kterou si my diváci obvykle pamatujeme, a dílem se připomene. Například Srpen 68, období normalizace, ale i první metro, fronty na televize, tatramatky do každé rodiny, výjezdní doložky, olympiáda v Moskvě, Sametová revoluce, či povodně, kupónová privatizace atd. Historická událost je do příběhu zakomponována nenásilně a navíc připomenuta pomocí vložených dobových filmů, ale také díky kostýmům a rekvizitám, které si z té doby mnozí ještě pamatujeme.

DVD Vyprávěj není jen jedno. Protože jde o seriál, je to celých 13 DVD. Navíc – pokud vás seriál oslovil, je další pokračování, tentokráte na 8-mi DVD.

Ať už si chcete vybrat nějaký film, nebo celý seriál, edice České televize je studna pokladů. Třeba moje zamilované večerníčky, na které se i ve svém věku s radostí podívám – maková panenka, krteček, Jája a Pája, no prostě krása.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728