Ekologická likvidace auta

Ekologická likvidace mého vozu

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych našel papíry od pojišťovny a velký techničák mého starého Forda Escorta. Nejezdil jsem s ním už od podzimu, tak mi to chvilku trvalo. Zjistil jsem, že pojistka na nový rok naběhne v červnu, tak abych se tomu dostatečně včas vyhnul, tak jsem se pustil do ekologické likvidace auta. Nejdříve jsem se zeptal na pojišťovně, jak se dá legálně ukončit pojistná smlouva. Měl jsem na výběr:

  • prodat auto a přepsat ho na nového majitele. Neschůdná cesta – moje auto už ani nevzdechlo. Elektřina v háji, brzdy v háji a plechařinu ani nezmiňuji.
  • sundat značky a dočasně ho vyřadit z provozu. Ale to by stejně neřešilo nic dlouhodobě, jen bych dál zabíral místo na parkovišti
  • ekologicky to zlikvidovat a na základě papíru ho vyřadit z evidence

Tak jsem sednul k internetu, našel firmu v okolí a zavolal. Zajímavé pro mě bylo, že nejen nic neplatím, ale dostanu ještě zaplaceno. Prý od 500 do 1000 Kč podle auta. Ale volno měli jen v termínech, kdy bych si musel vzít volno zase já. Nakonec jsme se domluvili tak, že přijede hned a já dostanu jen symbolických 200 Kč.

Zábavná ekologická likvidace auta

První legrace byla, když se objevila odtahovka před barákem. Máme dost málo místa na parkovišti, takže někdy je problém projet i osobákem. Ale profíci se ukázali – prostě se otočili na trávníku a hotovo.

Jak ale manipulovali, objevil se nějaký soused s papírem v ruce a že prý odtahovka přijela brzo, že byla domluvená až ve středu. Chvilku trvalo, než jsme si ujasnili, že jsem to já, kdo volal, a komu odtáhnou auto už dnes. Ale chlapi zacítili kšeft, tak nabídli pánovi, že ho odtáhnou oni a všechno vyřeší už dnes. Pán ale na to, že nepodvede tu druhou firmu. Tak mu nabídli 1000 Kč, když to nechá jim, ale charakter pán trval na tom, že to nechá té své firmě. Nakonec se dostali až k tomu, že jde o jednu a tu samou firmu a že dokonce přijede stejný řidič. A víte co? Pán stejně trval na svém a nezlomila ho ani ta tisícovka :-D

Předchozí majitel udělal na tom Fordu zajímavou úpravu – vymlátil všechny zámky u dveří, takže pokud selhalo dálkové ovládání, do auta se nedalo dostat. Jelikož se půl roku auto nehlo a stálo přes zimu venku, baterka samozřejmě chcípla. Takže jsme museli rozbít okno u řidiče, abychom povolili ručku a mohli točit volantem. Teda jak to ti zloději dělají, že okno vysypou za pár vteřin? Chlap do toho řezal obouruční sekerou asi 3 minuty, než se to povedlo a mohli jsme dovnitř.

Ještě byla zaseklá brzda, takže i to nám trochu zkomplikovalo život, když jsme musel tlačit kousek smykem :-). V tu chvilku se parťák zeptal: „A je to vaše auto že?“ Hihi – kdybych se spletl, klidně by rozmlátil okno tomu, na koho bych ukázal (jak je smajlík, že se smíchy lámu v pase?).

Poslední sranda byla, když zasouvali lyžiny a parťák řekl kolegovi, ať to moc nezvedá, že by mohlo něco upadnout. Kolega kývnul, předvedl vzpěrače v trhu a upadlo nějaké kolečko. Trošku zalomcoval, a druhé kolečko spadlo na zem. Štěstí, že jsem stál mezi ním a šéfem, protože ten měl zrovna v ruce zajišťovací popruhy a okem měřil vzdálenost, že by i dosáhnul na jeho záda.

Nakonec všechno dobře dopadlo. V pátek přijde potvrzení o ekologické likvidaci a techničák, skočím se značkami na dopravní a pak na pojišťovnu a mám to z krku.

Takže na rozloučenou jsem jim izolačkou přichytil pravý blinkr na návěsu, protože ho urvali jak se točili na trávníku, vyfasoval ty 2 stovky, uklonil se všem divákům na balkonech a mám to za sebou.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728