Elegantní kabelky

Bez kabelky nejsi celá

Asi každá žena potřebuje s sebou než vyjde z domu spoustu holčičích věcí. Peněženku, doklady, hřeben, kapesníčky, rtěnku, zrcátko, klíče, mobil, plánovací kalendář, prášky na bolest hlavy, propisku, rozečtenou knížku básní, žvýkačky, antiperspirant, náhradní slipovku, nůžtičky na nehty, náhradní silonky… A teď si pánové představte, že byste to měli tahat po kapsách! Kam jinam, než do kabelky s tím vším.

Zřejmě tedy není snadné najít ženu bez kabelky přes rameno. A to se většina dívek a žen nespokojí s jednou kabelkou, ale mají většinou kabelky pro více příležitostí. Prostě a jasně – žena bez kabelky není úplná.

Materiál na kabelky

Prvotní a stále dokola zdůrazňovaná je kvalita materiálu. To, jestli jsou kabelky z textilní látky, kožené nebo vyrobené z moderní eko kůže není až tak důležité. Ale aby vydržela to nasazení a mnohdy ne moc šetrné zacházení, k tomu je kvalita zapotřebí. Odborník na kabelky nejsem a poznat kvalitu nemusí být snadné, ale asi je jasné, že na tržnici za pár korun jí hledat nebudu.

Kabelky pro každou příležitost

Proč mají naše ženy více kabelek? Protože ne každá se hodí ke každé příležitosti. Jestli jdeme na procházku, potřebuje se do kabelky vejít třeba malá láhev s pitím. Jestli jste ale kavalír a pozvete ženu do divadla, nemůže mít místo elegantní lesklé kabelky k večerním šatům přes rameno plátěný pytlík. i obyčejný nákup ve městě prostě vyžaduje správný typ kabelky. Je chyba, pokud se žena nemůže rozhodnout pro vhodnou kabelku k dané příležitosti.

Cena kabelky

V cenách dámské kabelky je jedna od druhé velký rozdíl. Dá se pořídit krásná, praktická kabelka, dokonce ručně vyráběná doslova za pár korun, ale taky značková, třeba z pravé kůže za tisíce korun. Tady mají dámy velké možnosti. Pokud nepotřebujete kabelku z krokodýlí kůže, stačí vám opravdu pár stovek, nebo dokonce desítek korun a pořídíte si kabelky podle svého přání. Stačí trošku hledat, nebo mít představivost a vědět kde se podívat.

Při koupi čehokoli, co by se mělo nějak dlouhodoběji používat, se většinou rozhoduji podle prvního dojmu. Prostě pokud jiskra nepřeskočí, je nákup složitý, zdlouhavý a občas se po čase dostaví i lítost z nákupu zrovna této kabelky (nebo čehokoli jiného samozřejmě). Nákup kabelky je vlastně možné přirovnat ke vznikajícímu vztahu. Nejdříve se s kabelkou seznámíte, zhodnotíte první dojem, a pokud je zalíbení oboustranné, zkoumáte její praktické vlastnosti, které by měly být přizpůsobeny Vašim potřebám a nakonec to je zkoumání kvality a praktičnosti kabelky v kontrastu s její cenou. Samozřejmě rozdíl je při značkové kabelce luxusní značky, tam jde už vlastně o celoživotní vztah a důkladnější a preciznější zkoumání a pak samotné rozhodování o koupi kabelky trvá klidně i hodiny.

Módní kabelky – inspirace

Lehký přehled tipů a možností: kabelky různých barev – černé, hnědé, nebo módní fialová, červená, béžová, která působí neutrálně, námořnická modrá, a jiné. Jsou také různé zámečky a ozdobná kování, přívěsky, kabelky s kovovými kamínky, nebo dokonce velkými květy vpředu z látky, kůže nebo eko kůže. Kabelky samotné mohou být z látky, kůže, koženky, pletené, drhané, dokonce z papíru. Možností ne nepřeberně.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728