Elektronická cigareta

Cigareta i pro nekuřáky?

Patřím k těm, kteří nikdy nemuseli řešit zdravotní obtíže způsobené kouřením, nebo bojovali s odvykáním na cigarety. Nebýt toho Kolumba, co přivezl tabák do Evropy, asi by se elektronicka cigareta ani nemusela vymýšlet. Nebo by se naopak vymyslela, ale ne jako pomůcka pro ty, kteří chtějí přestat kouřit, ale spíš pro ty, kteří kouřit chtějí, ale přitom si neničit zdraví.

Zkusil jsem se kouknout na stránky http://www.elektronickacigaretashop.cz, kde se o elektronických cigaretách dozvíte spousty zajímavostí.

Věděli jste, že cigareta obsahuje kromě nejznámějších složek – nikotinu a dehtu, dalších až 4000 škodlivých látek? Většina z nich je navíc karcinogenních. Tohle elektronická cigareta odbourává.

Nejsem tedy propagátor kouření a ani neumím porovnat, jestli elektronická cigareta nahradí cigaretu klasickou. Chápu ale ty, kteří svádějí marný boj se závislostí. Pro ty je elektronická cigareta určitá cesta jak buď kouřit zdravěji (jakkoli je toto slovní spojení asi zatím jen těžko přijatelné), nebo se zbavit závislosti na nikotinu úplně.

Výhody elektronické cigarety

  • kuřákům nabízí přísun jen nikotinu a žádných ostatních škodlivých látek
  • nevzniká žádný zápach
  • řeší syndrom „prázdných rukou“ – většina odvykajících si kuřáků neuspěje proto, že „neví co s rukama“
  • existují náplně bez nikotinu – pro ty, kdo se chtějí zbavit kouření úplně
  • existují dokonce zdravotní náplně pro inhalaci léků

Ceny elektronické cigarety

Jako všude, i tady záleží na komfortu a kvalitě. Na http://www.elektronickacigaretashop.cz si můžete pořídit celou sadu od 1700 Kč, ale pokud nepotřebujete krásné pouzdro, sadu dvou cigaret apod., seženete tu i sady okolo 1000 Kč.

Nejde ale jen o pořízení elektronické cigarety. Budete si muset dokupovat i náplně. Je to ale stále levnější kouření než klasická cigareta. Berme kuřáka, který vykouří krabičku Marlboro denně. Při ceně 75 Kč za krabičku je to 2250 měsíčně. Ročně je to něco přes 27300 Kč.  E-kuřák zaplatí za nejdražší model e-cigarety cca 1800 Kč jako úvodní náklad a pak dokupuje náplně. Kdybyste vykouřili 20ml e-liquidu za 10 dní, zaplatíte za rok cca na 10500 Kč. Náhradní atomizátory respektivně baterie vyjdou na cca 5000 Kč. To je celkově cca 15500 Kč, což je skoro polovina úspory jako při klasickém kouření.

Stále říkám, že normální je nekouřit, ale když už musíte, tak díky http://www.elektronickacigaretashop.cz můžete levněji a zdravěji. A hlavně – já to pak nebudu muset čuchat ;-)

Září 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30