Gelové nehty

Gelové nehty poprvé

Tak jsme byli na návštěvě u našich kamarádů. Grilovalo se, já něco dal na kytaře, hlavně pinčes nás bavil, prostě príma relax na konci babího léta. Moje drahá Eliška ale přišla na to, že kamarádka právě sehnala novou práci jako manikérka. Tedy doufám, že to říkám správně. Prostě upravuje nehty, lakuje, dělá gelové nehty a tak. A jelikož má može žena s nehty permanentní potíže, tak si usmyslela, že tu návštěvu zneužije ke svému zkrášlení.

Chlapi a děti tedy poskakovali okolo ping-pongového stolu zpocení jak hlodavci domácí, a děvčata trávila svůj čas v obýváku, kde kamarádka zúročovala své zkušenosti na pacičkách mé ženy. Tedy – když Eliška poprosila, jestli by jí Jana neudělala nehty, měl jsem dojem, že půjde jen o zastřižení, pilníček a to je všechno. Ale ona se do toho pustila pořádně a tak má Eliška poprvé (alespoň pokud už nemám úplnou sklerózu) gelové nehty.

Gelové nehty? Pro mě novinka.

Musím říct, že když jsem slýchal, že si nějaká baba (jsem na Moravě, takže baba tu není nic hanlivého, spíš naopak) dala udělat gelové nehty, představoval jsem si, že má takové ty dlouhé drápy, lesklé, nebo nějak divoce barevné, ale spíš jsem měl prostě představu nějakého dravého ptáka.

Gelové nehty, jaké jsem pak uviděl na mé drahé polovině, ty my ale vyrazily dech. Žádné dlouhé pařáty, žádné barevné metalýzy, nic nepřirozeného. Naopak – krásné nehtíky, ošetřené, neroztřepené, symetrické, ale hlavně krásně zdobené. Já jsem člověk, který se rád diví a rád žasne. I nad prkotinou, jako jsou, pro někoho běžné, gelové nehty. Janina nakreslila úplně úchvatný květinový vzoreček na každý nehet. Ruční práce, takže co nehet, to originální umělecké dílo. Úplně mě překvapilo, že nepoužívala žádnou šablonu, ale prostě to desetkrát nakreslila. Dokonce ani nepoužívá žádné zvětšovací sklo, nebo lupu. Všechno jenom vlastní oči a pevná ruka.

Včera jsme šli do města a potkali jsme dvě kámošky. Chvilku jsme se bavili, že jdem k holiči, a jestli třeba neznáme někoho známého, kdo by nás ostříhal doma, že je to levnější. „To sice neznáme“, říkám já na to, „ale zase jsou tu jiné profese“ a zvedl jsem ruku mojí Elišky s gelovými nehty. A musím říct, že byla velká pochvala.

Takže shrnuto: jakmile bude na jaře pinčes, budou i gelové nehty. Jo a Jani – jestli tohle čteš, tak máš u nás ještě palmáre :-)

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031