Herní-ráj.cz

Nepočítám se sice mezi starší a pokročilé, ovšem něco za sebou už také mám. Pamatuji doby, kdy třeba herní konzole měly podobu krabiček s trčící kazetou, nebo dokonce i bez ní a pak se dala hrát jediná elektronická hra. Třeba slavný vlk z Jen počkej, který sbíral slepičí vejce.

Od té doby svět herních konzolí dost pokročil. Dnes tu máme nepřeberné množství herních konzolí – Playstation, PS2, Nintendo Wii, nebo novější nástupce PéEs dvojky – PS3. Nebo co mě hodně pobavilo, když jsem hrál u svých známých na Xbox hry zaměřené na sport a aktivní zábavu. Říkám aktivní, protože u takové Kinect hry jako třeba bowling, nebo pětiboj se opravdu zapotíte. Kinect hry totiž vyžadují vaši aktivní spolupráci, a slibuji vám, že se i dost zapotíte. O tom ale ještě dále. Zkusím lehce shrnout seznam dnešních konzolí a konzolových her:

 • SONY PSP
  PlayStation Portable je přenosná kapesní konzole od společnosti Sony. Časem jsme se dočkali různých verzí, takže přišla verze Slim – o něco tenčí, potom Go, která nemá UMD mechaniku. PlayStation Portable ale není pouhou přenosnou herní konzolou, ale celým multimediálním přístrojem. Můžete si třeba pouštět filmy a hudbu, nebo si prohlížet fotky z dovolené, připojit se k internetu apod.
 • PLAYSTATION 3
  Playstation 3 je už třetí domácí konzolí od společnosti Sony a řadí se do sedmé generace herních konzol, kam patří ještě Xbox 360 od Microsoftu a Wii od Nintenda. Playstation 3 je rovněž první konzolí od Sony, která staví na online podpoře. Tu zde zajišťuje celkem vydařená služba Playstation Network, která umožňuje hráčům spolu komunikovat, hrát online hry nebo nakupovat bonusový obsah přes Playstation Store. Co se týče hardwaru, tak je Playstation 3 nejvýkonnější konzole současnosti to se projevuje i v kvalitě her, jako například u herní pecky PS3 Mass Effect 3, kde vystupujete jako v roli velitele Sheparda a bráníte zemi před útočnými stroji. Lahůdka.
 • PLAYSTATION VITA
  Herní konzole SONY PlayStation Vita (PSVita) přináší dotykový 5″ OLED displej s vysokým rozlišením. Poháněna je čtyřjádrovým procesorem ARM se čtyřjádrovou grafickou kartu pro maximální výkon. Komunikační možnosti jsou také maximální, WIFI, Bluetooth, Využít lze i vestavěné GPS. Pokud tedy hledáte špičkový zážitek, Sony Vita hry vás jistě zaujmou.
 • XBox 360 a Kinect
  Hraní s Kinectem je snadné a okamžitě nadchne každého. Namísto vysedávání na pohovce vás teď čeká spousta pohybu, smíchu a povzbuzování od přátel. Vidíte míč? Kopněte do něj. Vidíte, jak se kamarád baví, a chcete se přidat? Jednoduše skočte k němu. Hraní bez ovladače znamená, že hrajete celým tělem. Kinect hry reagují na vaše pohyby. Chcete kopnout? Prostě kopněte! Chcete vyskočit? Prostě vyskočte! Jestli vám doteď vadilo, že děti se jen válí u počítače a ani se neproskočí, teď budou skákat do vysílení. Zkuste to, a chytne to i vás.

Ať už si vyberete jakoukoli konzoli, nebo i více druhů, budete asi řešit kde sehnat nějaké hry a pokud možno i ušetřit za jejich nákup. Doporučuji nakupovat po internetu. Dají se najít firmy, jako třeba herni-raj.cz, kde se dají najít Sony Vita hry, Xbox hry, či Kinect hry docela pohodlně, s recenzí a za rozumnou cenu.

Bavte se aspoň tak dobře jako já.

 

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031