Holící strojek

holící strojek

Znáte ty reklamy na dokonalé holící strojky, kterými když se oholíte máte tak hladkou pleť, že se v ní pomalu i vidíte? Nevím tedy, kdo potřebuje takovou dokonalost. Já, když se ráno oholím, tak je mi jedno, když by mě odpoledne někdo chytil v obchodním domě a přesvědčoval mě, že mám nedokonalý holící strojek, protože tím jeho mi oškrábnul nějaké zapomenuté vousy.

Můj elektrický holící strojek už patří mezi dříve narozené (no dobře, tak vyrobené). Před nějakými osmi lety jsem došel k názoru, že kupovat pořád dokola holící čepelky, pěnu či gel a jakmile doberete poslední čepelku, tak zjistíte, že stejně musíte koupit i nový holící strojek, protože na ten původní už čepelky neseženete, to mě už nebaví. Navíc to docela i leze do peněz.

Rozhodl jsem se tedy pro elektrický holící strojek. Když jsem se rozhodoval jaký konkrétně to bude, zajímala mě hlavně cena. Logicky. Udělal svojí práci a vydělal si na sebe. Ale už mě pomaličku napadá myšlenka, že bych si pořídil nový holící strojek. Jakkoli pro mě bude cena opět limitující, zkusím se na věc podívat i z jiných hledisek.

Jaký systém holení?

V úvahu připadají buď vibrující planžety, nebo rotační hlavy. Planžety se hodí pro moje tvrdší vousy, ale holící strojek s rotační hlavicí si prý lépe poradí s delšími vousy. A protože se neholím denně, občas by se mi to hodilo.

Systém napájení

Kupovat si bateriový nebo akumulátorový holící strojek asi nebudu. Mám teď takový hybrid, kdy je napájení síťové, ale akumulátor je tam také. Nicméně  – moc se na cestách v autě neholím a na hotelu elektřina zatím vždy byla, takže jasná volba je napájení ze sítě. Ačkoli někdy by se hodilo neomezovat se délkou šňůry.

Samočištění

Já třeba čistím holící strojek po každém použití. Ale nijak urputně – jen vyklepu vousy zpod holící hlavy. Moc by se mi ale líbilo nějaké samočištění, jako má třeba holicí strojek Philips RQ 1160. Kdyby to moc nezvedlo cenu, asi k tomu dojde.

Vodotěsný holící strojek

Kdyby se nedostávalo prostředků na samočištění, volil bych asi vodotěsný holící strojek. Ne, že bych se holil ve sprše. Spíš je to zase kvůli čištění. Propláchnout strojek pod vodou je asi pohodlnější, než ho pucovat kartáčkem.

Tak doufám, že si vyberu dobře.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728