Kuchyňské nože

Kuchyňské nože

Ano, přiznám se bez mučení a dobrovolně – ke všem mým úchylkám patří i ta, že se kdykoli, když se dostanu třeba do supermarketu, zastavím v oddělení kuchyňských potřeb a koukám na kuchyňské nože. I moje manželka mi to toleruje. Nejsem tedy kuchař profesionál, jenom mě vaření baví. Mít ale pořádné kuchyňské nože je můj dlouholetý sen.

Přitom jsem k jeho splnění byl už blízko, ale bylo to v mých 16-ti letech a měl jsem v tu dobu jiné starosti a myšlenky, než kuchyňské nože. V tom čase mi totiž zemřel táta. On kuchařem z profese byl. Taky i proto jsem chtěl být kuchařem i já. To mi sice nedovolil, se slovy, že mi přerazí nohy, když s tím nápadem přijdu, ale aspoň zájem o vaření mi nechal. No, a taky mi slíbil, že jeho kuchyňské nože mi po něm zůstanou. Že je prostě zdědím. Nakonec k tomu ale nedošlo. Zemřel dost narychlo přímo v práci a tak to nějak vyšlo, že jeho kuchyňské nože. Si asi rozebrali jeho kolegové, nebo se prostě někam poděly.

Co bych tedy čekal od kuchyňských nožů, které by ukončily mé hledání?

  • Moje kuchyňské nože musí vydržet tolik let, kolik nože mého táty. A ten je měl co si pamatuju.
  • Musí padnout do ruky. Už jsem v ruce měl kvalitní a drahé kuchyňské nože, ale prostě jsme si nesedli. Čekám lásku na první pohled a ne domluvenou svatbu :-). Tohle ale lze jen těžko popsat u prodejce že?
  • Kuchyňské nože nemusí mít doživotně nabroušené ostří, ale mělo by být možné je nabrousit. Tady rozhoduje kvalita a vlastnosti materiálu. A nějaké keramické či jiné materiály se prostě s klasickou kvalitní ocelí srovnávat nedají. Nic proti pokroku.
  • Posledním bodem je cena. Chápu, že kuchyňské nože, které hledám já, nemohou být za pár korun v obchodním domě zabalené do plastiku na regálu, ale abych si na ně bral půjčku, to taky nechci.

Nejsem moc náročný? Povede se mi nějaké kuchyňské nože podle mých představ najít? Asi půjdu tou cestou, že najdu nějakého soukromého řezníka, nebo kuchaře a poptám se, kde kupují kvalitní kuchyňské nože profesionálové.

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031