Lednice

Lednice

Domácí přístroje jsou jen předměty. Spotřební zboží. Ano, televize, lednice, pračka, mikrovlnka, to jsou všechno věci, které by měly vydržet pár let. Nejlépe pár desítek let. Kupodivu ale většinou končívá jejich životnost v jeden čas. Jasně si třeba vzpomínám, jak jeden měsíc shořela televize, po třech dnech přestala fungovat pračka a na konci měsíce odešla lednice.

Takže se samozřejmě přistoupilo k pořízení nových členů domácnosti. Všechno nemohlo být samozřejmě nové. Lednice musela být pořízena v bazaru. S tím se také ale dost snížila předpokládaná životnost lednice asi na polovinu. Už se to pomalu začíná projevovat. Tak hlavní nešvary naší lednice jsou:

  1. Namražuje. Potom co jí odmrazíme, vydrží bez nánosů sněhu a ledu asi 14 dní. Nu což – odmražujeme tedy častěji a lednice vesele funguje dál.
  2. Je hlučná. Naše lednice spíš připomíná startující letadlo. No, to je možná přehnané, ale malý motocykl by naše lednice asi přehlušila.
  3. Hřeje až moc. Z principu fungování chlazení je mi jasné, že se musí vyvíjet a odvádět přebytečné teplo. Ale aby lednice fungovala zároveň i jako teplomet? To se mi nelíbí.
  4. Nesvítí světlo uvnitř lednice.  Při otevření není vidět nic uvnitř. Vyměnit žárovku by sice nebyl problém, ale on je navíc trochu propadlý strop lednice od toho, jak jsme na ní stavěli mikrovlnku. Tím se celé osvětlení tak zkroutilo, že žárovku už lednice nebude mít nikdy.

Ale na jednu věc jsem hrdý – opravil jsem vlastnoručně jednu specifickou vadu naší lednice. Když se nám totiž roztrhlo profilové těsnění na dvířkách, při zavření dvířek lednice vznikala nepěkná mezera a vlastně nám foukalo dovnitř mrazáku. Tak mě napadla geniální věc. Vzal jsem dvě čínské hůlky a nacpal je tou dírou dovnitř těsnění. Tím jsem to vyplnil a při dovření dvířek lednice těsnění krásně doléhá. Kdo z vás by raději volil koupi nového těsnění a jeho výměnu, tak to mě napadlo také, ale zkuste ho sehnat :-)

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031