Manželské postele

Kvalitní manželské postele

Je to tak – třetinu života člověk prospí. A i když třeba já přes noc pracuju na svých projektech, takže tu třetinu trochu krátím, přeci jen spát musím taky. Za svobodna mi stačil menší rozkládací gauč – 1,5 lůžka se tomu říkalo. Ale jasně, že když jsem se oženil, začal jsem se zajímat o manželské postele. Tedy ne, že by to byla vysloveně nutnost. Naopak bylo fajn, když jsme se mohli namáčknout na úzký gauč, ale erotika taky není všechno a časem začne pohodlí chybět že?

Letiště místo manželské postele?

Naše první manželská postel bylo vlastně letiště. Navíc ještě z druhé ruky na inzerát. Nicméně bylo pohodlné a široké, mělo úložný prostor a bylo docela zachovalé. Takže nám sloužilo asi 5 let a byli jsme spokojeni. Jenže po té době se už pomalu rozpadalo. Občas se rozpadlo nějaké kování v mechanizmu otevírání toho úložného prostoru, matrace byly už řádně proleželé a vůbec letiště celkově morálně zastaralo. Pak jsme se chystali přestěhovat a tak jsme začali uvažovat o pořízení nějaké manželské postele a naše staré letiště důstojně pohřbít.

Do nové manželské postele!

Tak jo – objevili jsme takový neznačkový obchod spolu s výrobou, který se na manželské postele přímo specializoval. Náš sen byla manželská postel v severském stylu – masivní sloupky, solidní dřevo, sukovitá borovice. A přesně takovou jsme viděli a hned nám padla do oka. Stály tam vedle sebe dvě manželské postele, v zásadě stejné, jen jedna byla trochu širší než druhá. A že byla jen o pár korun dražší, než ta užší, rozhodli jsme se pro ni.

Pár dní na výrobu, dokoupení matrací (rošt byl v ceně), pak kamarád s dodávkou a mohli jsme se počítat mezi hrdé majitele nové manželské postele. Postel byla v demontu, takže jsme si jí skládali sami, ale bylo to naprosto jednoduché, takže večer jsme si mohli po letech manželství poprvé lehnout do naší vlastní manželské postele. To už je ale zase dávno a všechno je jinak.

A jsme zase bez manželské postele.

Museli jsme se před dvěma roky přestěhovat do levnějšího (a taky přiměřeně menšího) bytu, kde jsme zjistili, že se budeme muset obejít bez manželské postele. Ať jsme to vymýšleli jakkoli, prostě se do našeho obýváku nevešla. Je to těch pár centimetrů, o které jsme si ji vzali původně širší :-(

No nic – z manželské postele jsme si nechali jen matrace a kostra šla do sklepa. Každý večer zpřehážeme obývák, uděláme z něj ložnici (rozložíme prostě matrace vedle sebe) a jde se spát. Nic proti tomu – spíme na měkkém a zvykli jsme si. Jen si tak občas, když se zvedám ze země, říkám, jestli neznáte někoho, kdo zužuje manželské postele, nebo kdo by vyměnil postel širokou 2 metry za nějakou užší.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728