Nástěnné hodiny

Nástěnné hodiny

Tak už jsme se taky před nějakým časem rozhodli, že si pořídíme do kuchyně nějaké pěkné nástěnné hodiny. Tedy nepotřebujeme žádný luxus, stačí obyčejné, takové ty bakelitové nástěnné hodiny z umělé hmoty. Přeci jen nosit s sebou pořád mobil po celém bytě, nebo ho naopak po celém bytě hledat, když potřebuji zjistit kolik je hodin, není moc pohodlné a ani praktické.

Nijak zvlášť jsem si nezjišťoval ani ceny, ani modely (nebo jak to nazvat) nástěnných hodin. Předem jsem si řekl, že cena nesmí převýšit 200 Kč a to bylo z mého stanoviska to jediné, co by naše nové nástěnné hodiny měly splňovat. Tedy samozřejmě, že bych čekal, že k tomu ještě budou měřit čas. Nic extra – stačí, když se za týden nerozhodí čas o víc než pár minut. Manželka měla samozřejmě ještě nějaké estetické požadavky, ale to už mě netrápilo.

Ale řeknu vám, že najít nějaké nástěnné hodiny, které by se

  1. trochu líbily,
  2. vypadaly pořád jako nástěnné hodiny a ne jako dětský kolotoč nebo vesmírné plavidlo,
  3. nebyly větší, než stěna, na které mají viset,
  4. alespoň s trochou přesnosti měří čas,

není tak úplně jednoduché. Ale nakonec jsme přeci jen jedny nástěnné hodiny vybrali a pořídili. Už je to nějaký čas, takže jsme si na ně už zvykli. Máme ale neskutečně tvrdé stěny. Až tak, že vyvrtat jednu díru trvalo elektrickou sbíječkou a speciálním vrtákem profesionálovi celou hodinu. Nejprve tedy vykloval do zdi díru jak datel do starého pařezu. Pak se do ní narvalo půl kila sádry a teprve do ní hřebíček, na který se naše nástěnné hodiny lehce a opatrně zavěsily.

Včera naše nástěnné hodiny zničeho nic spadly. Hřebíček už nebavilo trčet v sádře a zatoužil po svobodě. Bohužel to naše milé nástěnné hodiny nečekaly a dopadly na tvrdou zem. Malinko se porouchaly, takže sice ještě tiše tikají, ale už jsou z nich digitální hodiny – upadly jim ručičky. Problém e tak vrací na svůj začátek.

Rád bych se tedy zeptal, jestli nevíte o nějakých přiměřeně hezkých, přiměřeně velkých a přiměřeně přesných hodinách do 200 Kč.

PS: Nerozbitné být nemusí, ale před nákupem bych naše nové nástěnné hodiny pro jistotu ještě v obchodě trošku upustil na zem ;-)

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031