Ortodoncie

Ortodoncie

Se zubama má naše rodina starosti neustále. Manželka si dělá pořád hlavu z toho, že má zuby trošku nakřivo, Martinovi zase vůbec nerostla jednička vpravo nahoře a Tomáš by je taky potřeboval srovnat. Takže dětská zubařka nám doporučila návštěvu ortodoncie. Pokud nevíte přesně (tak jako na začátku já), tak ortodoncie se věnuje zubům asi jako dentistika, ale neléčí kazy nebo záněty, ale srovnává zuby pěkně do latě. Tedy jde vlastně o rovnátka.

V Teplicích byla zajímavá lékařka, tedy dětská zubařka, která pořád říkala, že u Martina se zuby spraví samy, že není kam spěchat, že ortodoncie je zbytečná. Je to koneckonců odbornice, tak jsme jí samozřejmě věřili. Stejně jsme se ale báli, a tušili jsme, že by to mohl být nakonec velký problém.

Přestěhovali jsme se na Moravu a tady se nás ujala bezvadná doktorka. Teda nejdřív nám vynadala, když zjistila, že ten Martinův zub ještě žádná ortodoncie neřeší. Ale hned nás doporučila na ortodoncii do Ostravy. Nejprve jsme tedy museli jezdit až do Brušperka, což je přeci jen kus cesty, ale pak se ortodoncie přestěhovala do Ostravy, a to už docela jde.

Musím říct, že cena za fixní rovnátka je fakt vysoká – ani jí nebudu uvádět. Ale dovolili nám to na splátky, takže Martin už má zuby pěkně srovnané. Chvíli to tedy ještě potrvá, ale zuby má už krásně vyrostlé všechny a už se mu řadí do pěkné řady. Musel si tedy chudák projít náročnými zákroky. Nejprve mu trhali dvě zdravé čtyřky najednou, aby bylo dost místa. Teď naposledy se dokonce na něj přišli podívat všichni zubaři z okolních ordinací. Rostly mu totiž obě jedničky najednou. Byly nasázené hezky za sebou, takže ten druhý zub byl skoro ve třetině horního patra. Říkal jsem Martinovi žertovně žralok :-). Ale pozor – aby nedošlo k mýlce. Mléčný zub už Martinovi vypadl dávno. Teď mu rostl druhý a dokonce třetí a ke všemu ještě najednou. Doktoři nic podobného ještě neviděli.

Doufám tedy, že návštěvy ortodoncie se nám už blíží ke konci. Hlavně Martin se tedy těší, až ty zámečky sundá. Snad už to bude brzy.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728