Pekárny chleba

Pekárny chleba

Jak se tak zdražuje všechno pečivo, tak přichází i v naší rodině ke slovu otázka jestli zase nepřišel čas použití naší pekárny chleba. Kdysi jsme si jí pořídili s velkým nadšením a taky upekli pár chlebů s větším či menším úspěchem. Naši kluci mají raději housky či rohlíky a chleba jedí výjimečně. Ale pokud jde o chlebíček, který si sami upečeme a vyndáme z naší pekárny chleba, tak zmizne během pár minut. Moc mě těší, když kluci prohlásí, že lepší chleba nikdy nejedli.

Začínali jsme samozřejmě s chlebovými směsmi. Nejoblíbenější byl chleba kmínový a slunečnicový. Ale taky jsme zkusili, jestli by nevyšlo vyklopit z pekárny chleba vytvořený ze základních surovin. Sehnal jsem opravdu moc dobrý recept a zkusil to. Tedy pánové a dámy, to, co jsem pak vyndal z pekárny chleba snad ani nebyl. To byla lahůdka, bábovka, dortík.

nedávno jsme byli u známých, kde nám předložili domácí houstičky, takové večky na slano a prozradili, že je to všechno díky jejich pekárně chleba. Teda doposud jsem nevěděl, že pekárny se dají použít i na jiné pečivo než jen chleba. A tak jsem zapátral a zjistil co všechno umí pekárny chleba:

  • jen zamíchat těsto
  • zamíchat těsto a nechat vykynout, a pak jej již zpracujete ručně
  • zamíchat, nechat vykynout a upéct
  • připravovat: chleba, buchty, knedlíky, mazance, makovce, škvarky, džemy, mléčné, rýžové i krupicové, ale i bramborové kaše, nudle do polévky, těsta na vánoční cukroví, perníčky, zapečené brambory, těstoviny, čočku, guláš, hubník, jakýkoliv nákyp, rizoto, ….

No, jak je vidět, mám toho dost na experimentování.

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031