Peníze navíc s Backlinksgenius.com

Přivydělejte si trošku

Už několik lidiček si u mně zjišťovalo, jakže je to s tím výdělkem u Backlinksgenius.com. Rozhodl jsem se tedy sepsat návod a zkušenosti s tímto webovým portálem.

Většina internetových stránek má snahu nějak si vydělat alespoň na svůj vlastní provoz. Takže zaplatit doménu, hosting a náklady na vývoj, provoz a údržbu. Možností je hned několik:

 • provozovat e-shop a přímo prodávat nějaké zboží, či služby
 • nechat si platit za přečtení reklamních mailů
 • zveřejnit na svých internetových stránkách placenou reklamu
 • různé affiliate systémy, čili získávání klientů a pak inkasování provize z jejich objednávek
 • placené surfování a klikání na reklamy
 • používání upraveného webového prohlížeče – zobrazování reklamy
 • on-line hazard a hry

Na backlinksgenius.com se vydělává pomocí tzv. kontextové reklamy. Princip je jednoduchý. Máte své stránky, nejčastěji tedy typu blog. Zaregistrujete se jako bloger, nainstalujete si propojení s jejich systémem na svých stránkách a o nic dalšího se starat nemusíte. Podporovány jsou CMS systémy WordPress, Drupal a Joomla. Stačí si stáhnout správný doplněk a nainstalovat ho. Funguje propojení o s webem blogger.com, ale níže vysvětlím, proč to není nejlepší nápad. Pak už jen píšete články a backlinks sám všechno automaticky obstará. Nebojte se, že budou vaše články doplněny o nějaké reklamní grafické prvky. Do článků se nevkládají žádné bannery ani inzeráty, nic co by odrazovalo návštěvníky vašeho blogu. Jenom se klíčová slova změní na aktivní odkaz. Ale zase je to s mírou – v jednom článku tak dva až tři odkazy, ne víc.

Inzerenti tedy poptávají rozmístění odkazů na svoje stránky z webu blogerů. Váš blog se může stát pro některé inzerenty velmi významným a tematicky shodným s tím, co oni dělají a o čem píšete.

Podmínky:

 • registrace na backlinksgenius.com (je to česká společnost, tak se nebojte)
 • vlastnictví nějakých stránek
 • minimální PageRank musí být 1. Čím větší, tím více vyděláte za každý vložený odkaz.
 • instalace pluginu

Propojení pluginu:

Jak jsem naznačil, u některých CMS je to jednoduché. Pokud je ale nepoužíváte, je možné použít zveřejněné API a naprogramovat si spojení sami. Případně nabízím, že vám s tím pomohu. Blogger.com umožňuje automatické propojení, ale hraje tu roli PageRank vašeho blogu. Ten asi bude nižší, nebo přímo nulový, takže celé to nepůjde spustit. Nejlepší je mít vlastní doménu. Pokud si nevíte rady, umím vám pomoci i s tímto.

Psát můžete o čem chcete. Je ale dobré vědět, že inzerenti mají zájem o konkrétní témata. Ta nejžádanější jsou denně zveřejňována v seznamu, takže pokud budete psát články na více žádané téma, bude větší šance, že zrovna na vašem blogu se placený odkaz objeví.

Cena jednoho odkazu se vypočítává na základě PageRanku, celkového počtu článků a stáří webu. Čím více, tím lépe.  Jako bonus navíc je tu možnost přivést dalšího bloggera nebo inzerenta a získat za to nějakou provizi.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728