Pojisteni

Pojisteni

Je jasné, že v tak nebezpečném světě, jaký je okolo nás, číhá přehršel nebezpečenství. Jakkoli se můžeme chovat opatrně a bezpečně, už jen třeba to, že se ráno probudíme nás vystavuje různým rizikům. Není divu, že hledáme pojisteni proti všemu možnému. Co všechno nás ohrožuje přímo na životě?

  • dýcháme znečištěný vzduch
  • jíme umělé potraviny
  • místo vody pijeme chemikálie
  • jsme účastníci silničního provozu už od kočárku
  • necháme sebou protékat různé záření a vysílání
  • lidí se zlými úmysly je stále slušná zásoba
  • chudák zblblá příroda nás taky umí potrápit povodněmi, uragány apod.

V reklamách na pojisteni slýcháme o všem, co nás může nemile překvapit, jako bychom to nevědeli sami. Taky vás, tak jako mě, znechucuje snaha vnutit nám představu, že to správné pojisteni nás před vším ochrání? Kdo má pojisteni, ten je prostě imunní vůči všemu, co by jej jinak poškodilo?

nemám nic proti tomu, aby se kdokoli pojistil proti čemukoli, ale proč mi někdo vnucuje myšlenku, že můj šťastný a dlouhý život je závislý na kvalitním pojisteni? Každému je přece jasné, že pojisteni ničemu nezabrání. Dokáže zmírnit dopad na postižené, kterí přijdou o majetek, zraví, či příbuzného a živitele, ale to je taky celé.

Nechápejte mě špatně – pojisteni je vynikající věc, pokud tedy pojišťovna nemá snahu jen vybírat pojisteni a pak se vymluví na nějakou větičku ve smlouvě, takže plnění pojistky nenastane. Třeba životní pojisteni je určitě jeden z kroků, které by měl zvážit každý, kdo živí rodinu a přitom třeba denně jezdí autem, nebo leze někde ve výškách. Taky pokud si někdo za těžké peníze pořídí barák, tak vybrat si správné pojisteni nemovitosti asi pečlivě zváží. Ať už mi ale nikdo netvrdí, že s naším pojištěním můžete být v klidu, protože vám nic nehrozí.

Jak to vidíte vy?

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728