Pojistitel

pojistitel

Pojištění lze dnes pořídit zřejmě na cokoli a proti čemukoli. Já toho tedy moc pojištěného nemám. Kdysi se ze mně stal pojistitel tím, že jsem podepsal pojistnou smlouvu na byt. To bylo ještě v době, kdy jsme měli svůj byt. Teď jak jsme v podnájmu, pojištění bytu neřeším. Další období mého pojištění byla doba, kdy jsem měl životní pojištění kvůli nějaké půjčce. Jako pojistitel jsem musel stanovit tu firmu jako příjemce té pojistky, takže brzy jsem ji zrušil.

Pojistitel je i ten, kdo má auto a povinné ručení. Aspoň tak to chápu já. Ale teď mám problém jak to chápat v mojí situaci.

Mám sice starší auto, ale už nejezdí. Povinné ručení mám samozřejmě sjednané. Snad někde u ČSOB pojišťovny, ale to nehraje roli. Vlivem různých okolností jsem se dostal do situace, kdy jsem pojistku na letošek nezaplatil. Jak mi vypršela doba, kdy pojistka platila, přestal jsem s autem jezdit. Měl jsem v plánu dát ty peníze nějak dohromady a jako slušný pojistitel zaplatit pojistku a jezdit zase dál. Aspoň do doby, než mi skončí platnost technické. Bojím se totiž, že další technická už mi neprojde.

Mezi tím jsem ale požádal o insolvenční řízení, protože nezvládám platit svoje dluhy. Celé se to rozběhlo a taky mi soud schválil osobní bankrot. A tu se i ČSOB pojišťovna přidala ke skupině mých věřitelů s pohledávkou platby povinného ručení. Tak mě právě napadá důležitá otázka: Mám tedy platné povinné ručení? Mám tu pojistku vlastně platnou, i když pojištovna ty peníze nemá? Jsem tedy vlastně pojistitel?

Ale ono to tak důležité zase nebude – jak moje auto stálo a nejezdilo, asi umřelo. Už ani neotočí startérem. Jsem tedy v nejlepším případě pojistitel mrtvoly a to zas taková výhra není. Co říkáte?

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728