Pokladní systém pro restaurace ZATYOO

Proč pokladní systém pro restaurace?

Už několikrát jsem se ve své programátorské práci potkal se zadáním online řídit běh restaurace nebo pizzerie. Tedy šlo spíše jen o to, aby na webu byl automaticky každý týden nový jídelníček, nebo zajistit objednávkový systém pro rozvážku do domácností, případně řízení platebních účtů stálých klientů.

Máte a provozujete restauraci? Pak zajisté potřebujete nějaký pokladní systém pro restaurace. Je určitě na výběr z několika možností, ale já nedávno objevil program Zatyoo. Je to sice produkt z Francie, ale umí česky a nabízí všechno, co by manažer restaurace mohl potřebovat. Navíc má za sebou 20 let zkušeností a vývoje.

Vlastnosti systému Zatyoo

  • systém je modulární, takže pokladna, stoly, zákazníci, kancelář, to můžete řešit zvlášť a nekupujete nic zbytečně
  • má nízké systémové nároky, takže na čemkoli od kalkulačky výše ho spustíte
  • objednávky skládá do fronty požadavků a tak je posílá do kuchyně a to i od více stolů
  • zvládá všemožné způsoby plateb a pracuje ve více měnách
  • úplná pecka je bezdrátový číšník, čili sběr objednávek palmtopem, nebo tabletem apod.
  • umí exportovat data do různých formátů
  • nabízí datové propojení s MONEY S3,  POHODA apod.

Modelová situace

Dejme tomu, že vaše restaurace má několik salonků a navíc venku ještě posezení u grilu. Běžně číšníci běhají s papírky a propiskami ze sálu k pokladně a odtud do kuchyně. S nasazením Zatyoo je toto minulost.

Obsluha má místo propisky malý dotykový tablet, s instalací mobilní verze programu Zatyoo, do kterého jen ťuká objednávky a ve stejné chvíli už hlavní pokladna objednávku přijímá a třeba se hned tiskne na tiskárně v kuchyni či na baru. Odpadá tedy nutnost pamatovat si která objednávka patří na který stůl. Klidně vezme objednávku od dalšího stolu a hotovou objednávku může donést ke stolu úplně jiný číšník. Líbí? No to bych prosil!

Zatyoo tedy nejen zrychlí čas pro obsloužení zákazníka ale ruku v ruce s tím i zvýší obrat jednotlivých stolů. Buď proto, že zákazník bude mít čas objednat si ještě něco dalšího, nebo pobude kratší dobu se stejnou útratou a uvolní místo u stolu dalšímu zákazníkovi.

Závěr? Nadšení.

Mám rád ty dodavatele software, kteří se nebojí poskytnout zkušební verzi. Cena za základní licenci navíc není nijak vysoká a s trochou nadsázky jí máte za měsíční spropitné. Pokud bych parafrázoval větu z Cimrmanovy hry Akt: „Nejsem odborník, mám češtinu a dějepis, ale tohle je obraz“, tak asi nějak tato: „Nejsem majitel restaurace, dělám trochu PHP, ale tohle je Program“.

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031