Porovnání cen

Porovnání cen

V příchodem internetu do našich obýváků máme k dispozici mocný nástroj. Internet není jen o prostém hledání zajímavostí. Kdo to umí, může si i vydělat pěkné penízky. Kdo ne, ten alespoň může ušetřit při nákupu přes internet. Na internetu je velké množství možností jak ušetřit. Tak jen pro porovnání:

  • Heureka.cz, zbozi.cz, srovname.cz a další servery pro porovnání cen. Je zajímavé, že stejné zboží, doopravdy stejné, může mít cenu rozdílnou až v desítkách procent. Například namátkou digitální fotoaparát Nikon D3100 při porovnání na heureka.cz se pohyboval od 9700 Kč až do 12300 Kč. A to ještě pokud porovnáte ceny s konkurenčním zbozi.cz, jsou ceny zase jinde.
  • Porovnání způsobů výdělku na internetu. Sám internet umožní zájemcům nějaký ten výdělek. Od pochybných návodů na rychlé zbohatnutí, přes hazardní hry a sázky, až k docela seriózním možnostem. Například můžete přijímat reklamní maily za úplatu. Můžete na svých webových stránkách prodávat a zveřejňovat reklamu, ale třeba přímo hledat zaměstnání.
  • Porovnání tarifů telefonních služeb. Internet nabízí portály, které umí spočítat podle vašich zvyků a protelefonovaných minut a nákladů ten správný tarif. V době, kdy se změnou operátora nemusíte měnit číslo je takové porovnání nákladů moc příjemné.
  • Porovnání průměrných platů v mém oboru. U většiny zaměstnavatelů platí embargo na informace o platech zaměstnanců. Pokud se ale zúčastníte anonymního výzkumu, a pokud uvedete výši svého platu, můžete pak díky porovnání platů ostatních respondentů zjistit, jak na tom jste.
  • Porovnání připojení k internetu. Nejde vždy jen o cenu. Ti kdo se internetem živí, nebo jej prostě potřebují denně, ti si rádi připlatí za vyšší rychlost, spojení bez výpadků, mobilitu apod. Pokud si nejste jisti, že máte toho správného poskytovatele internetového připojení, stačí spustit nějaké porovnání nabídek a vybrat si z těch, kteří k vám „dosáhnou“.
  • Porovnání půjček a bankovních produktů. Abych se přiznal, penězům nerozumím vůbec. Kdyby to bylo jen na mé úvaze, prostě bych šel do banky, která je nejblíž. Je ale opět spousta stránek, které provádějí porovnání různých bankovních i nebankovních produktů a pomohou vám s rozhodnutím i podle jiných hledisek. A protože se většinou jedná o krok s dlouhodobějším dopadem, je dobré věnovat výsledkům porovnání patřičnou péči a pozornost.
  • Aukce, bazary, výprodeje, slevomaty. Velmi oblíbený způsob, jak se dostat k tomu, po čem toužíme, je chytit opravdu velkou slevu. V porovnání s běžnou cestou může nákup v aukci, nebo skupinový nákup přinést opravdu velmi výraznou úsporu.
Jak je vidět, máme opravdu široké možnosti k porovnání různých cen, nabídek a kvality zboží, či služeb, které už stejně platíme, nebo se chystáme koupit. Svět okolo je nemilosrdný a nic nám nedá zadarmo. Proč tedy nevyužít alespoň těch výhod, které jsou k dispozici a alespoň občas, díky porovnání cen, nemít výhodu na své straně že?

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728