Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy

Doba Krištofa Kolumba, kdy evropa neměla ani tušení o existenci většiny světa je daleko za námi. Tehdy každý, kdo nastoupil na loď, konal vlastně bezvýhradně poznávací zájezdy a to doslova. Dnes už je těžké vyjet si někam, kde lidská noha ještě nestanula. Pro lidstvo už je asi objeveno a poznáno každé místo. Snad jen s pár vyjímkami nějakého kousku džungle, nebo posvátných nedotknutelných míst.

Poznávací zájezdy však trvají dále. Protože i když lidstvo zná planetu beze zbytku, pro mě jako osobu je stále dost míst, které bych chtěl vidět. Když se bavíme doma s manželkou a klukama, plánujeme občas kam se podíváme, nebo kam bychom prostě vyrazili, kdyby to nezáleželo na penězích. A máme většinou štěstí, že si vybíráme destinace, kam se poznávací zájezdy normálně konají.

Tak třeba kluci by chtěli do Japonska a Spojených států. To vychází z bojové historie Japonska a technické současnosti USA. Taky možnost navštívit originál Mc Donald je pro ně lákavá. Moje zlatá Eliška je spíš na přírodu, tak často jmenuje Kanadu třeba, nebo nějakou Afriku, ale civilizovanou a bezpečnou. Mě je líto, že se pořádají sice poznávací zájezdy i do Číny, Thajska, nebo Tibetu, kam bych se chtěl podívat já, ale ne podle mého přání. Můj sen je totiž poznávací zájezd zaměřený na jídlo. Pochopte – ne, že bych byl žrout, ale baví mě vařit. Ale co, baví mě i jíst! Ale nechtěl bych na zájezdu jen jíst. Zajímalo by mě dostat se ke kuchařům té země a zkusit si s nimi něco ukuchtit. Třeba Nem-Ham, Pho-Boo, něco z Mazdaznanské kuchyně a tak. Nebo třeba do Amazonie na stromové červy, Austrálie na pečeného varana – to by bylo něco.

Je mi prostě líto, že poznávací zájezdy za kuchyněmi a jídlem světa zatím v nabídce nejsou. No, ono i kdyby byly, tak stejně zase řeším prachy, tak si prostě umíchám vajíčka se slaninou a zapnu si Objektiv v televizi ;-)

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728