Pracovní portál

Máte svůj pracovní portál?

Pryč jsou doby, kdy měl práci každý zajištěnou. Socialismus se neosvědčil. Marně se ohlížíme i po časech, kdy úřady práce sháněly uchzačům práci (v tom lepším případě zaměstnání, nebo přímo flek). Dnes, pokud nemáte práci, nebo hledáte nějakou lepší, zastupuje úřad práce nejčastěji nějaký pracovní portál. Jen na českém internetu je pracovních portálů hned několik. Není však pracovní portál jako pracovní portál. Kvalita a nabízené služby se dost liší. Ukážeme si pár nejznámějších.

Pracovní portál jobs.cz

Jeden z tradičních pracovních portálů. Jeho motem je spojení s elitou. Nebojte se ale, pokud chcete najít normální práci u běžného zaměstnavatele. Můžete se zaregistrovat a vystavit životopis, nebo si jen procházíte nabídky práce, případně můžete zaúkolovat dobrého ducha (pracovní portál jobs.cz jej má jako logo) a ten vám bude procházet pracovní nabídky sám a posílat informaci mailem.

Pracovní portál sprace.cz

Náš nejznámější vyhledávač – Seznam.cz – také nabízí vlastní pracovní portál. Zajímavostí je, že funguje i na adrese sjobs.cz. Jde rovnou k věci a desetitisíce pracovních nabídek nabízí ve formě rozcestníku pomocí textových odkazů hned z úvodní strany. Také tento pracovní portál umožňuje registraci a vystavení životopisu.

Pracovní portál prace.cz

V době, kdy vznikl pracovní portál prace.cz, jsem se divil, že nikoho nenapadlo zaregistrovat si tak jasnou a jednoduchou doménu. Každého asi napadalo jobs, kariera, a podobné, ale práce ne :-) Pracovní portál prace.cz je můj nejoblíbenější. Asi není ničím originální. Opět nabízí tisíce pracovních míst, registraci, vystavení životopisu a automatické hledání nabídek (tady nazývané agenti). Přijde mi ale nejpříjemnější na pohled. Také nabídka doprovodných informací je lákavá – třeba porovnání platů, abyste zjistili, zda nepracujete pod cenou. Nebo poradna, ať víte, jak se chovat při pohovoru apod.

Další pracovní portály

Jistě existuje množství dalších pracovních portálů a zdaleka jsem nevyjmenoval ani všechny nejznámější. Stejně to asi není nutné. Zájemci o kompletní výpis stačí napsat do řádku vyhledávače heslo „pracovní portál“ a může si vybrat z desítek stránek. Hledáte-li nabídky, které jsou něčím specifické, je jistě internet tím nejlepším řešením.

Já třeba v současné době práci mám, ale na pracovní portál jsem stejně svůj životopis vyvěsil. V průměru jednou za dva dny přijde nějaká nabídka mailem a občas je i zajímavá.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728