Programování PHP

Co obnáší programování PHP?

Programujete v PHP nebo v Javě, Delphi, .NET, ASP nebo v nějakém dalším jazyku? Já se o to trošku snažím. Pár let jsem se tím živil přímo profesně. Teď si tím jen přivydělávám, ale pořád mě to baví. V době, kdy jsem byl zaměstnán jako člen programátorského týmu, jsem byl v pohodě. Měl jsem na starosti jen programování PHP a nic okolo mě nemuselo zajímat.

Stejně se ale nevyhnete tomu, abyste se nepřiučili i něco dalšího z oboru. Takže kromě programování PHP se člověk dostane i k tvorbě HTML šablon. Je tedy nutné něco vědět o jazyku HTML a jeho varintách a verzích. Mě se teď líbí přístup HTML 5, kteý dost věcí zjednodušuje, přistupuje k obsahu více sémanticky…

Když už umíte HTML, asi budete potřebovat trošku umět Photoshop, nebo i další grafické programy, protože to, z čeho děláte ty šablony, to je většinou grafický návrh z Photoshopu. Takže byste měli vědět něco o řezech, exportu do optimalizovaných formátů, kdy použít GIF, JPG či PNG apod.

Zatímco HTML říká co se má do stránky vypsat, neřeší (nebo by nemělo řešit) jak to má vypdat. Vzhled má na starosti styl. Takže i CSS by programátor měl aspoň v základu znát Nočí můra je zejména to, že se obsah chová jinak v různých prohlížečích. Je to sice lepší než to bývalo, ale do ideálu stále daleko.

Prodejte svou práci

Takže jsem se časem naučil všechno, co by programátor PHP měl umět, a pár věcí navíc. Co jsem se ale nenaučil, to je obchodování. Sehnat klienta je pro mne to nejobtížnější, co mě potkává. Mám dokonce rozhozenou informaci po svých známých, že kdo mi bude dělat obchodníka, má 50% provizi. Myslím tím ale od sehnání zákazníka, vytvoření nabídky až k inkasování platby.

Jak jsem tedy uvítal stránky www.itresources.cz, kde mohou odborníci v Programování PHP nabídnout své služby. Stačí si vyrobit profil, popsat co nabízíte a zákazník si vás už najde sám. Tak proč to nezkusit. A se povede, dám vědět jak to dopadlo a určitě odvolám tu svou nabídku 50% – na www.itresources.cz to mám totiž zdarma :-)

Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829