Rychlá půjčka

Rychlá půjčka pro Svátkovi

Tak jo, uznávám, že pokud člověk nemá dost finančních prostředků a potřebuje si pořídit nějakou nutnou věc, je rychlá půjčka asi jedno z mála řešení. Pokud ale máte nedostatek peněz a uvažujete o tom, že vám pomůže rychlá půjčka, věnujte ještě chvilku svého času přemýšlení nad tím, jestli náhodou nejde o podvod.

Ne, nechci říci, že každá společnost, která vám nabízí rychlé půjčky musí být podvodníci. Je samozřejmě mnoho seriózních společností, od kterých rychlá půjčka opravdu pomůže, je průhledná a nedostanete se do žádných potíží. na co si ale pozor dát?

Co je to za společnost?

Pokud budete jednat třeba s bankovními domy jako ČSOB, Česká spořitelna, GE Money apod., asi nebudete zkoumat už nic dalšího. Samotné jméno stabilní a důvěryhodné banky je jistě zárukou toho, že jejich rychlá půjčka je prověřena mnoha zákazníky a je to v pořádku.

Ne každý ale může se žádostí o rychlou půjčku do banky. Jsou tu  nebankovní společnosti, ale tady je už zjišťování důvěryhodnosti složitější. Takže si pohlídejte alespoň tyto body:

  • mohou podnikat v ČR? Čili mají IČO?
  • mohou podnikat ve finančním sektoru?
  • nemají nějaké negativní reference například na Internetu?

Pozor na placené linky!

Téměř spolehlivým znakem,  že není něco v pořádku, je výzva abyste zavolali na placené telefonní číslo. Pod vidinou rychlé půjčky strávíte klidně 15 minut buď s paní, která po vás bude chtít spousty údajů, které pak „ověřuje“, nebo pouze s automatem. Účel je ale stejný – udržet vás co nejdéle na lince a připravit vás o peníze. Nejenom že rychlá půjčka bude stále v nedohlednu, ale naopak o peníze přijdete. Placená čísla většinou začínají devítkou a důrazně doporučuji na ně nevolat.

Nic neplaťte předem!

Častým trikem podvodníků je i požadavek na zaplacení nějakého „aktivačního poplatku“, nebo „poplatku za vyřízení“. Názvy bývají různé, ale smysl stejný – obrat vás o peníze. Nikdy neplaťte nic před poskytnutím rychlé půjčky. Většinou jsou to nějaká procenta z celkové výše vaší rychlé půjčky, ale někdy i pevně daná částka. I kdyby šlo o nějaké stokoruny, přesto nikdy neplaťte za úvěr předem. A to, že podepíšete smlouvu nepovažujte za jistotu že dostanete buď půjčku nebo peníze zpět.

Pozor na příliš výhodné podmínky!

Ani banky, ani další subjekty ve finančním sektoru nezastírají, že jim jde o zisk.. Jestliže tedy jste v registru neplatičů, nemáte doložitelný příjem, nemáte ručitele ani majetek, kterým budete ručit, nedivte se, že vám banky rychlou půjčku nedají. Proč by si potom měl někdo jiný říci, že je to přeci jedno, vy jste slušný člověk, který to určitě všechno splatí? Jestliže vám někdo v takové situaci řekne, že vám rychlou půjčku dá, a dokonce to ví už během pár minut, je to jistojistě podvodník.

Je jasné, že peníze jsou potřeba, ale právě proto je dobré při jejich pořizování přemýšlet, abyste o ně nakonec nepřišli.

Tags: ,

Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829