Silikonové hodinky

Moc se mi líbila scénka Bolka Polívky, tuším, že v inscenaci představení Šašek a královna, kde se díky hodinkám na ruce dokázal správně orientovat v čase. Vždy se podíval na hodinky, nasměroval „koně“ správným směrem a po pár metrech klusu se opět podíval na hodinky a orientoval se zase jinam. Hezká slovní hříčka.

Hodinkami sice vybaven nejsem – stačí mi mobil, ale vposledku mě silně zaujaly takové ty barevné jednoduché silikonové hodinky. Základní a velmi levné provedení sportovních silikonových hodinek se může pohybovat okolo 30 Kč! Už vidím holky, jak si za cenu jedněch slušných průměrných hodinek kupují deset silikonových hodinek. Mají totiž i tu výhodu, že si je můžete strídat podle barev, aby vždy ladily k oblečení, kabelce, vlasům, nehtům a kdo ví k čemu všemu je ještě zapotřebí aby ladily.
Nebo by mohla být docela recese navléknout si jich na ruku hned několik. Milují je také děti a jsou velmi vhodným reklamním nebo dárkovým předmětem.

Je tedy pravda, že my jsme neměli hned napoprvé štěstí, protože jsme klukům kopili pár silikonových hodinek, ale nešťastně se nám jedny ani nepovedlo rozběhnout. Ulomil se takový „čudlík“, kterým se řídí nastavení hodinek.
Jakkoli na podobné věci moc nevěřím, tak jsou dokonce i takové silikonové hodinky, které působí i léčivě – údajně snad uvolňují nějaké záporné ionty či co a mají zklidňující účinek na jejich nositele.

Nevím. Já jsem zastáncem myšlenky, že hodinky mají prostě oznámit kolik je hodin. Dlouholetý zvyk nenosit hodinky možná poruším. Přeci jen mobil nechci pokaždé mít s sebou, nebo ho občas potřebuji vypnout. A takové pěkné silikonové hodinky za pár kaček? No neberte to, když se s nimi dá tak krásně orientovat v čase :-)

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728