Školní aktovky

Školní aktovky

Do školy musí každé dítě nosit denně spoustu učebnic. Zkuste si občas zvednout školní aktovky svých dětí. Možná zjistíte, že byste měli začít posilovat. Spolu s postupujícím věkem narůstá ve škole stále více povinností a také učebnic a školních pomůcek. K tomu je potřeba dítě vybavit kvalitnějšími školními aktovkami. Školní aktovky jsou dnes již naštěstí obvykle kvalitně vyrobeny, takže se do nich vejde prakticky vše, co děti na učení musí ve škole mít.

Kvalita je na prvním místě

Rodiče, kteří svým dětem vybírají školní aktovky, si musí dát pozor na jejich kvalitu. Pakliže jim pořídí nekvalitní aktovku za pár korun a myslí si, že ji dítě bude nosit celou školní docházku, pak jsou na omylu. Ano, i naše rodina bojuje s finančím deficitem a cena školní aktovky je jedním z důležitých faktorů při nákupu. Ale na druhou stranu školní aktovky často trpí, děti s nimi pohazují po třídách či šatnách a aktovky tak dostávají pořádně zabrat. A právě to je důvodem, proč si dát na jejich kvalitu zvlášť pečlivý pozor.

Děti mají rády školní aktovky s pěkným designem

Kromě kvality je samozřejmě vhodné školní aktovky a batohy vybírat dle věku dítěte a myslet i na to, že školák bude chtít aktovku, která nebude vypadat omšele a fádně. Dnes se dají pořídit krásné školní aktovky, které mají neotřelý design a spoustu různých doplňků, jako jsou postranní kapsy, reflexní doplňky či třeba speciální místa pro nápoje či přezůvky.

Školní aktovky mohou mít i různé reflexní prvky

Ačkoliv se to zdá jako maličkost, při nákupu školní aktovky pro svoje dítě bychom neměli zapomenout ani na bezpečnost. Již zmíněné reflexní prvky na vnější straně batohu mohou přispět k bezpečnosti při chůzi po městě. Důležité je ale myslet i na zdraví. Školní aktovky by měly mít dostatečně pevnou a tvarovatelnou zadní část a také širší popruhy, které nebudou ani při větší zátěži dítěti bránit v pohodlném nošení školní aktovky.

No prostě – jestli vás tyhle starosti potkávají, hodně štěstí s výběrem.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728