Sledování vozidel

Sledování vozidel pomocí GPS

Hospodářská recese nutí řadu podnikatelů snižovat provozní náklady. Jednou z možností jak ušetřit a přitom neohrozit fungování firmy je sledování vozidel, který umožňuje bezpečně řídit a spravovat vozový park v reálném čase po celém světě. Jeho prostřednictvím získává firma kompletní přehled o využití služebních vozů a to vede k úspoře pohonných hmot.

Pro řidiče samotné přináší sledování vozidel výrazné usnadnění evidence jízd, neboť odpadá pracné zapisování každé jízdy do knihy nebo počítače. Tato papírová kniha jízd je přenesena do elektronické podoby a tvoří se automaticky.

Celý systém spočívá na moderním a přitom jednoduchém principu. Ve voze je umístěná skrytá mobilní jednotka zachycuje signál GPS a pomocí sítě GSM předává informaci o aktuální poloze vozu do dispečerského centra, které představuje internetová aplikace. Ovládání této aplikace je velice snadné, postačí počítač s připojením na internet, takže náklady jsou zanedbatelné.

Z těchto záznamů se dá vyčíst hodně věcí, ale záleží to na poskytovateli služby sledování vozidel. Majitel nebo ředitel firmy mít pod kontrolou celý vozový park. Jednoduše může zjistit, kam auta jezdí (jestli jsou to skutečně jen služební jízdy), jakou rychlostí s nimi řidiči jezdí, jakou mají spotřebu, za jakou průměrnou cenu nakupují PHM a mnoho dalších informací. Díky tomu mohou výrazně snížit náklady na vozový park.

GPS sledování vozidel lze využít i k zabezpečení vozidel. I u základního systému sledování vozidel lze auto dohledat pomocí GPS. Lze tento systém ale doplnit i o další funkce. Jedna varianta je tzv. Hlídání auta, kdy si svoje auto sami hlídáte pomocí mobilního telefonu. Na ten Vám přijde SMS v případě nehody na parkovišti, krádeže kol, odtažení vozidla nebo havárie vozidla. Druhá možnost je střežení vozidel, kdy Vaše vozidlo 24 hodin denně střeží dispečink a v případě poplachu vyšle jedno ze zásahových vozidel.

Oko Velkého bratra sice hledí bez únavy na nás na všechny, ale zrovna v případě sledování vozidel si myslím, že je to ku prospěchu všech.

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031