Snowboard set

Snowboard set

Martin na bílém koni to stihl letos téměř na den. Sice sníh zmizel během 2 dní a stejně to byla spíš jinovatka, ale zima se nezadržitelně blíží a s ní i otázka, zda konečně letos pořídíme dětem nějaký snowboard set. Tedy já jsem zimními sporty téměř nedotčen, pokud pominu občasnou koulovačku v dětských letech. Ale termíny jako lyže, brusle, nebo snowboard set znám pouze teoreticky.

Minulou zimu jsme zkusili kluky postavit na lyže a jak nás překvapilo, že skoro vůbec nepadali a na zasněženém svahu jezdili jako profesionálové. Nejsme teď v situaci, kdy bychom si mohli dovolit pořídit každému jeho vlastní snowboard set, takže pokud vůbec, tak asi Martinovi. Tomáš musí zase počkat – úděl mladších sourozenců.

Máme dokonce tak šikovného synka, že si postavil vlastní „snowboard set“. Byli jsme někde na prodlouženém víkendu na horské chatě s naší partou a kluci našli vyhozené starší dveře. Ty měly na přední straně laminátovou desku. Stačilo jim jí sloupnout, přiříznout do přibližného tvaru snowboardu a bylo to. Samozřejmě, že žádné vázání a nic – prostě se na desku postavili a hurá z kopce. Martinův „snowboard“ měl takový úspěch, že dokonce i mezi dětmi, které měly opravdový snowboard set, budil jejich závist. Navíc mu to jezdilo mnohem dál než jim a taky míň padal, prostě frajer.

Ale nic naplat, dýha z dveří, to není na věky. Chtělo by to vážně opravdový snowboard set. Do doby, než jsem se začal zajímat jak snowboard sehnat, jsem netušil, co všechno se vlastně skrývá pod označením snowboard set. Byl jsem v naivní představě, že jde prostě o širší prkno. Teď už ale vím, že kromě prkna potřebuji taky vázání a taky boty. To je celkem dost, ale doufám, že třeba v nějakém bazaru, nebo od známého se to vleze okolo 1500 Kč.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728