Sodastream

Sodastream

Jako dítě si pamatuju na príma zábavu, když jsme s maminkou po domácku vyráběli sodovku. Měli jsme krásnou láhev zabalenou do takového kroužkového brnění. Nahoře byl uzávěr, do kterého se vložila bombička s CO2 a jak se prorazilo víčko, krásně to zabublalo. Ale protože mi jako děcku samotná sodovka moc nechutnala, největší zábava byla, když jsme po sobě se ségrou stříkali sodovku jako hasiči. Bylo mi moc líto, že když jsem povyrostl, tak už tento domácí sifon nebyl nikde k sehnání.

SodaStream je tím nástupcem! Pracuje na podobném principu. Sice je pravda, že  SodaStream nemají ten kovový kroužkový kabátek, ale i tak se vyznačují jednoduchou obsluhou a elegantním designem. Přeci jen je nutné jít s dobou a s módou. Pomocí přístrojů SodaStream je snadné připravit si sami doma rychle perlivě svěží nápoje. Pouhým stlačením tlačítka si připravíte sodovku s požadovanou intenzitou perlivosti – jemně perlivá, perlivá nebo silně perlivá.

Dokonce přibyla i možnost opatřit obyčejnou sodovku nějakou příchutí. Doporučené sirupy pro  SodaStream jsou vyrobeny z kvalitních ingrediencí. Doporučené ředění je 1 díl sirupu na 23 dílů vody. Nic vám ale nebrání použít koupený běžný sirup. Samozřejmě, že nejlepší bude asi sirup, který jste si udělali z domácích surovin sami. SodaStream snese všechno.

Aby to celé fungovalo, potřebujete ještě kovovou bombičku s CO2. Bývá o velikosti 425 g a vystačí na přípravu asi tak 80 l sodovky. Dobré je, že se prodává už v ceně přístroje. Jestli jí ale ztratíte, nebo potřebujete třeba dvě, dá se dokoupit. Po spotřebování plynu prázdnou bombičku nevyhazujte – můžete ji vyměnit za plnou a zaplatíte pouze cenu plynu, tj. 199 korun.

Jestli se mi někdy povede ušetřit 2000 Kč a budu je moct postrádat, asi si SodaStream pořídím. Přeci jen – pořád si kupovat PETlahve, recyklovat, prostě mít doma binec…

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031