Svítící tyčinky Lightstick.cz

Zábavné svítící tyčinky

Taky se vám líbí ty scény, kdy ve vypjaté chvíli akčního filmu hrdina zlomí takovou tu tyčku jako ze skla, zatřepe s ní a ona začne svítit? Například ve filmu Hlubina se potopí až na dno oceánu a praskne mu svítilna. Takže sáhne do kapsy pro svítící tyčinku, zlomí ji a krásně vidí. Trochu problém mu nastane ve chvíli, kdy má přestřihnout drát bomby, ale v zeleném světle vidí oba dráty stejně barevné. Krásné drama.

Vždycky jsem si to chtěl zkusit, ale buď se žádné svítící tyčinky nedaly sehnat, nebo byly zbytečně drahé. Takže mě moc potěšil objev české firmy lightstick, která nejenže prodává svítící tyčinky, ale i svítící náramky, čelenky a dokonce i náušnice.

Jak svítící tyčinky fungují?

Vždycky mě zajímalo, jak to celé funguje. Lightstick je plastová trubička (tuba, tyčka), která má v sobě skleněnou ampulku. Uvnitř svítící tyčinky je jistá chemikálie a také skleněná ampulka s další látkou. Pokud si přejete aby lightstick začal svítit, ohnete trubičku, čímž se rozlomí skleněná ampulka, kapaliny se smíchají a tím se zahájí chemická reakce. Reakce uvolní energii ve formě světla a lightstick, případně svítící náramky svítí. Tedy abych byl úplně přesný, tak je tam ještě nějaké barvivo, aby světlo mohlo být fialové, červené nebo zelené…

Při samotné reakci se nevytváří žádné teplo, takže nic nehrozí ani dětem, ani vám, či zařízení bytu.

Kolik stojí a k čemu jsou dobré?

K čemu jsou svítící tyčinky a svítící náramky? Kromě toho, že je používají třeba potápěči, nebo výletníci v přírodě asi jen k zábavě. Ale zato k pořádné zábavě. A teď pozor. Cena jedné svítící tyčinky či náramku se pohybuje okolo 9 Kč! Takže pokud chcete oživit svou párty, kupte si jich rovnou 100 za 199 Kč a máte velmi originální zpestření zajištěno.

Svítící náramky vydrží svítit přibližně 5-6 hodin. Jde i o jejich barvu a okolní teplotu v místnosti, ale určitě vám 2 náramky stačí na celou noc.

Lighstick.cz je zkrátka leader trhu v oblasti těchto svítících hraček. Dotvrzuje to i to, že je nejenom obyčejný prodejce, ale přímo jejich výrobce. Tak se dobře bavte.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728