Tonery

Tonery

Jistě každý z Vás již zažil tu situaci, kdy nutně potřebuje vytisknout důležitý dokument a místo kvalitního tisku tiskárna vysype nějaký „čínský čaj“. Těžko takové situaci předejít. Když se to ale stane a dojde vám toner, můžete si vybrat ze široké nabídky různých společností, které nabízí buď originální tonery pro vaši tiskárnu, nebo náhražky. Jak se ale vyznat v tom chaosu – tonery, cartridge, inkoustové náplně pro každý typ tiskárny?

Tonery, cartridge či inkoustové náplně jsou vlastně jakýmsi srdcem každé tiskárny, neboť bez nich nikdy nezískáte kýžený výsledek v podobě vytištěného textu či obrázku a nikdy nepořídíte žádnou kopii dokumentů. Buďte proto vždy připraveni a mějte po ruce náhradní tonery, cartridg či inkoustovou náplň, tak aby vás nic nepřekvapilo. Nic tak nenaštve, jako chvíle, kdy potřebujete vytisknout fakturu na 20.000 Kč a z tiskárny vyleze pár rozmazaných šmouh.

Tonery, inkoustové náplně anebo cartridge?

Tak jako je každé vybavení kanceláře jiné, tak samozřejmě i každá tiskárna či kopírka se liší nejen svými funkcemi a využitím, ale i svou náplní. Tonery do tiskáren nebo také tonerové kazety jsou nejčastěji využívány pro větší laserové tiskárny či kopírky. Pro dosažení optimálních výsledků se pro tonery používá černý nebo barevný tonerový prášek. Máte vlastně na výběr ze tří možností – vybrat mezi originálními tonery ten vhodný pro svou tiskárnu, nebo použít neoriginální tonery, nebo využít nabídek různých firem, které renovují prázdné tonery, takže vám je znovu naplní.

Inkoustové náplně jsou pak nejčastěji využívány v domácnostech či malých kancelářích, které disponují multifunkčními tiskárnami nebo kopírkami pro domácí využití. A stejně jako tonery, i inkoustové náplně lze pořídit jako originál, neoriginální a nebo si ji nechat naplnit. Pokud to daný typ inkoustové náplně dovoluje, a pokud jste dost šikovní, můžete navíc pořídit tzv. plnící sadu, kterou si můžete stávající tiskovou hlavu sami doplnit. Jen pozor, protože některé originální náplně odmítají pracovat, pokud je naplníte. Poznají to kvůli takovému čipu a zablokují se.

Cartridg je dalším typem toneru určeného pro zařízení v podobě tiskáren, kopírek či faxů. Stejně tak, jako jejich kolegyně inkoustové náplně a tonery, i je můžete pořídit buď zcela nové anebo v sadě pro doplnění inkoustu.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728