USB disky

USB disky

Nemusíte se ani moc významně pohybovat ve světě výpočetní techniky a přesto jistě uznáte, že se vás dotýká v každodenním životě. K běžným maličkostem, které denně používáme patří kromě mobilu, platební karty nebo notebooku i USB disky. Někteří z nás mají dokonce USB disků několik.

Jistě, že většina z nás by ráda vedla život trochu blíže k přírodě. Opustit ten shon a napětí, zbavit se všech těch „zbytečností“ okolo nás. Přitom ale těžko připouštíme, že moderní technologie a pokrok třeba v oblasti výpočetní techniky nás ovlivňuje daleko víc, než bychom chtěli přiznat. USB disky jsou toho jasným příkladem. Pamatuji dobu, kdy byly disketové mechaniky standardní součástí počítače a diskety se válely všude po stole. Velká sláva a úžas byl vynález CD a následně DVD. Ale vlastně vzápětí se objevila naprostá novinka – USB disky.

Mají oproti CD jednodušší ovládání, nahrávání dat je jednodušší a rychlejší, navíc jsou USB flexibilnější a lépe přenositelné. Také vydrží uchovávat informace mnohem déle než CD či DVD, protože USB disk prostě nepoškrábete. Začaly sice se skromnou kapacitou okolo 64 MB, ale dnes už není problém mít USB disk o velikosti 32 GB. Já se tedy musím zatím spokojit s kapacitou 16 GB, ale zatím je to pro mě naprosto dostačující. Není divu, že pro předávání, uchovávání a výměnu elektronických dat jsou dnes jednoznačně nejužívanějším médiem. USB disky jsou maličkostí, kterou můžeme mít pořád pohodlně u sebe – pro případ, že si budeme chtít stáhnout z kamarádova počítače zajímavé fotky, předat si data bez nutnosti propojování počítačů či internetového připojení. Nosit s sebou přepisovatelné DVD není tak pohodlné (ačkoli svého času jsem tak samozřejmě fungovat). A protože jsou USB disky jsou co do prostoru velice skromné, dají se vyrobit jako opravdu maličké, ale hezoučké módní doplňky.

USB disky totiž nejsou dnes už zdaleka pouze praktický kus hardware. Často je lze vidět jako pero, kostičku lega, nebo dokonce jako přívěšek, nebo hodinky. Zejména dívky a vůbec mladí lidé si pořizují USB disky nejen podle kapacity (ačkoli i tady platí, že čím větší, tím lepší), a dalších funkčních parametrů, jako třeba přenosová rychlost, ale je pro ně podstatný také vzhled USB, který se podílí na dotváření jejich osobitého stylu. Image je prostě všechno.

USB flash disky jsou také z tohoto důvodu k dostání v mnoha různých variacích, a nejen to. USB disky lze dnes pořídit také s designem na míru – prostě si nadiktujete jak by měl váš USB disk vypadat, nebo alespoň některý z daných modelů opatříte vlastním obrázkem, popiskem nebo logem. Také pokud přemýšlíte o originálním dárku, mohou být USB disky vhodným námětem na přemýšlení.

Takže pokud jste dočetli až sem a marně si lámete hlavu co mi třeba dát za dárek, tak takové náramkové hodinky s USB diskem by byly příjemné. Skromné 4GB by mi nevadily ;-)

Červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031