Za vysvědčení RC modely

RC modely

Trochu parafrázuji starší známé pořekadlo – za vysvědčení knihu, známé především z večerníčku o klukovi z plakátu. To už ale asi dnešním dětem nic neříká. Tak třeba můj mladší syn – Tomáš. Učí se bezvadně, skoro samé jedničky, bez problémů školu zvládá. Kdybych mu ale nabídl za vysvědčení knihu, nevím co by to provedlo s jeho psychikou.

Jeho snem je mít auto na dálkové ovládání, čili nějaký RC model. Pololetí je už daleko za námi a on se bobíšek ještě nerozhoupal, co by za své vysvědčení chtěl. Konec roku je tu za chvíli, takže možná to zfouknem najednou.

RC modely – jaká je nabídka?

Porozhlédl jsem se aktivně předem po internetu, jak se RC modely dají sehnat, kde a samozřejmě za kolik. Tuším, že RC modely letadel, lodí, nebo stavebních strojů můžu hned vynechat, a soustředit se jen na RC modely aut.  A seznam je i tab dost bohatý:

  • RC Crawlery
  • RC mikroauta
  • On-road i Off-road
  • Silniční
  • Závodní
  • PR prototypy
  • RC motokáry
  • Klasika
  • Futuristické modely

RC modely – jaký vybrat?

Chtěl bych jednou vybírat dárek pro svoje děti tak, že bych byl omezen pouze jejich představou a přáním. Pro Toma by to byl nějaký pořádný Off-road a taky závodní stroj, nebo prostě nějaké žihadlo typu Lamborghini Murcielago a podobná sorta. A mezi RC modely, které jsem zatím stihnul prohlídnout takové kousky jsou.

Důležité pro mě bude hlavně trvanlivost, pokud možno nerozbitnost. To je samozřejmě nesmysl, protože čím složitější hračka, tím lépe se rozbije. A pokud existuje nerozbitná hračka, pak se podle Murphyho zákonů krásně hodí na rozbíjení ostatních hraček :-). RC modely asi nerozbitné nebudou. Nicméně jsou k dispozici aspoň náhradní díly, takže není nic ztraceno.

RC modely – na kolik to přijde?

No, cena samozřejmě zase bude rozhodovat. Kvalita a věrnost, s jakou jsou RC modely zpracovány, ovlivňuje samozřemě cenu a tlačí ji do výše. Nejlevnější RC modely se pohybují někde okolo 350 Kč, ale tím bych asi Tomáška neurážel. To si zaslouží lepší. Tak třeba to Lamborghini se dá najít i okolo 1000 Kč a to ještě pořád jde. Kvalitnější a lepší RC modely najdete na ceně okolo 4000 a více, ale tam už asi nedosáhnu.

V každém případě se na RC modely budu dívat dál a jestli se dostanu k nějakým prémiím, nebo něco podobného, tak bude mít Tomáš radost. Doufám.

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728