Značkové peněženky

Preferujete značkové peněženky?

Já prozatím ne. Nebo spíš tak napůl. Peněženek jsem už pár vlastnil, občas i nějakou kvalitní, ale opravdu značkové peněženky jsem se zatím nedočkal. Nekupuji je sice na tržnici, ale zatím mě nenapadlo zajít do nějakého luxusního domu kvůli koupi značkové peněženky.

Moc rád vzpomínám na moji starou peněženku. Vydržela mi asi deset let. Vešlo se do ní všechno kromě občanky. Tady se přiznám, že jsem musel lekce přistřihnout zatavené konce občanského průkazu :-o. Jasně, vím, že je to trestný čin pozměňování úředního dokumentu, ale šlo opravdu jen o 2 milimetry. Doufal bych, že u značkové peněženky by se mi ta občanka vešla celá. Teď mě vlastně napadlo říct, že moje stará peněženka nebyla značková. Jenom jsem jí měl prostě rád. Navíc jsem jednou zjistil, že můj kamarád má náhodou úplně tu samou. A navíc přesně věděl, že zrovna tuhle peněženku má rád. Hezký detail. Nevzpomenu si už na značku. Měla sice nějakou nášivku s nějakým mužským jménem, ale kromě toho, že jméno začínalo na písmeno „D“ už nevím nic. Podle ceny ale tipuji, že se stejně nedala zařadit mezi značkové peněženky.

Koupě nové značkové peněženky

Tak jak jsem říkal, mám novou peněženku, ale opět nelze mluvit o značkové peněžence. Navíc – spokojenost s ní se zatím nedostavila a přitom už se začíná trošku trhat. Takže začínám přemýšlet o pořízení mojí první opravdu značkové peněženky. Co by měla splňovat?

  • kvalitní materiál. Nemusí jít zrovna o krokodýlí kůži, ale protože peněženku beru do ruky denně mnohokrát, musí trošku hrubější zacházení vydržet. Řekl bych, že značkové peněženky s tím prostě počítají.
  • dostatečně prostorná. Když už bych šel do značkové peněženky, chtěl bych, aby se do ní vešlo všechno, co potřebuji – jasně že papírové peníze a kovové mince, ale také doklady jako občanka, řidičák, kartička pojištěnce, bankovní karty atd. Nerad bych zase něco stříhal, nebo musel oželet něco, co bych mohl někdy potřebovat.
  • přehledná. Tady myslím to, že nerad otevírám různé patentky a objevuji tajné kapsy, abych mohl objevit pětikorunu na košík. Třeba dámské značkové peněženky se na takové tajné oddíly snad přímo specializují. Já chci otevřít peněženku a mít všechno přehledně po ruce.
  • plná peněz. To už je ale téma na jiný článek :-)

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031