Zpětný odkaz

Jedním z prvních snah při SEO optimalizaci je získání zpětných odkazů. Umístění stránek v SERP (stránka s výsledky vyhledávání) totiž stále ještě do značné míry závisí na zpětných odkazech.

Jak tedy zpětný odkaz získat? Máte k dispozici několik nástrojů a možností. Některé jsou dokonce zdarma.

 1. Registrace do katalogů.
  Toto je zřejmě první krok, který můžete udělat. Na internetu najdete několik seznamů s katalogy internetových stránek. Neměli bychom si ale plést katalogy a vyhledávače. Do katalogu sami zapíšete svůj zpětný odkaz včetně popisu, často i obrázku. Vyhledávače naproti tomu sami aktivně procházejí celý web a pokud uznají vaše stránky za zajímavé pro čtenáře, zpětný odkaz si zaznamenají samy.Katalogy nabízí v zásadě 3 možnosti jak přidat svůj zpětný odkaz:

  • Zpětný odkaz zdarma. To je asi nejzajímavější možnost, protože vás to nestojí víc, než pár minut času.
  • zpětný odkaz placený. Některé katalogy vyžadují za umístění zpětného odkazu platbu nějaké částky, často naštěstí jen ve výši desetikorun.
  • Zpětný odkaz výměnou. Poslední možnost je výměna zpětných odkazů.
 2. Výměna zpětných odkazů.
  Mnoho majitelů stránek s podobnou tématikou s výměnou zpětného odkazu souhlasí. Je to sice domluva s konkurencí, ale kupodivu to funguje docela dobře. Váš zpětný odkaz tak bude na stránce firmy, která vám konkuruje. Na druhou stranu stejnou službu poskytujte i vy.
 3. zpětný odkaz v diskuzi, na blogu apod.. Další možnost zdarma uvést zpětný odkaz na své stránky a to na místa, kam opravdu zřejmě chodí návštěvníci. Ideální je diskuze na téma, které váš web zmiňuje, váš blog, komentáře na jiném blogu či stránce.
 4. Nákup zpětných odkazů. Tato možnost bude asi ta poslední. Je sice výhoda, že nemusíte uvádět zpětný odkaz ze svých stránek, ale cena je někdy vysoko. Navíc vyhledávače tuto praktiku nemají rády, protože zpětný odkaz za úplatu nemá takovou váhu.

Snaha umístit svůj zpětný odkaz na co největší počet stránek by měla být tím hlavní, co se děje v oblasti off-page SEO optimalizace. Časem, jak poroste váš PageRank a návštěvnost, můžete oslovovat stále úspěšnější konkurenci s nabídkami výměny zpětných odkazů.

Tags:

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728