Zvířata pro alergiky

Máme rádi zvířata

Nedobře je člověku o samotě na světě. Ale i v rodině je dobře, když si můžete „popovídat“ s někým, kdo si vás vyslechne, neprotestuje, neskáče vám do řeči a přitom vám rozumí. Pokud nechcete chodit k psychologovi, který se posloucháním živí, pořiďte si nějaká domácí zvířata.

Každý kluk by prý měl mít psa. Tak i naši chlapečkové měli období, kdy si psa přáli. Do naší rodiny je ale pes nepraktické zvíře. Za prvé bydlíme čtyři v podnájmu 2+1 a to ve čtvrtém patře. Je tedy pravda, že tento argument moc neobstál, protože v našem vchodě chovají domácí zvířata snad všechny partaje a psa mají dvě třetiny sousedů. Vedle nás dokonce rotweillera a nějaký druh dogy. Ale když jsme chlapcům naznačili, že zvířata potřebují každodenní péči, což zabere i několik hodin každý den, tak couvli.

Kompromis – kočka

Ale touha po nějakém zvířeti byla silná a dokonce se zčásti přenesla i na nás – rodiče. Tak jsme se rozhodli, že když už zvířata, tak kočičku. Zašli jsme do útulku a našli moc pěkné koťátko. Tedy vlastně dvě, protože jak nám paní z útulku vysvětlila, tak samotné by bylo smutno. Teda mysleli jsme si, že to budou takové ty heboučké chomáčky na pomazlení, ale to jsme se spletli. Naše kočičky se změnili opravdu ve zvířata v plném smyslu slova. Lítaly po bytě jak rakety a klukům, ale zejména mamince se rozjelo astma a alergické reakce do takových rozměrů, že jsme je předali dalším zájemcům.

Konečně zvířata pro nás

Tak si představte, že dnes máme doma celé hejno zvířat. Naše zvířata čítají celkem 15 kusů! Ale je skvělé, že se všechna vejdou do prostoru 60 x 30 x 30 cm. Tak už vás nebudu napínat – pořídili jsme si rybičky, protože sousedi nám nechali akvárko, když se stěhovali. Chápu, že mnozí z vás by rybičky nepovažovali za zvířata, ale vlk se nažral a koza zůstala celá (když už jsme u toho zvířecího tématu). Nejvíc to chytilo mně a jsem teď nadšený akvarista. Zdá se, že mi to chvilku vydrží.

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031